Reference

Za svou kariéru jsem se setkal s mnoha trenéry a Lukáš je pro mě tím nejlepším v oboru. Výborně umí předat zkušenosti, které sám při zapasení nabral a hlavně přizpůsobuje výběr technik silným a slabým stránkám jednotlivce, což je v tak rozmanitém sportu jako MMA zásadní. Navíc dokáže namotivovat a vytvořit příjemnou atmosférou, proto jsem ho vždycky chtěl mít ve svém rohu.

Sportovní psychologie: Máme svoje vnitřní strachy, přetvařujeme se před ostatními i sami před sebou. Podobné pocity nás často svazují, a proto nevyužíváme vlastní potenciál na maximum. V MMA musíte v jeden moment předvést, to co jste se roky učili. Sám jsem poznal, jak ohromný rozdíl je v takový moment věřit svým schopnostem. Vždy mi pomohlo probrat, proč sportuji, čeho se bojím a čeho chci dosáhnout. Člověk se pak zaměří na to důležité a dodá mu to energii do tréninku.
Vít Vávra

S bojovými sporty jsem začal když mi bylo devět let. Měl jsem štěstí, že ve městě Poděbrady, kde jsem se narodil působil jako trenér MMA Lukáš Blažek (se svým kolegou a kamarádem Tomášem Čerychem).

Nebylo jednoduché se mnou pracovat, protože do klubu jsem přišel jako dítě, které nemělo sebevědomí a o to víc si vážím, že mě trénoval člověk, který svou empatií dokázal rozlišit, jak se ke mně chovat, abych nevzdal trénování a posouval se dál ve svých dovednostech. Lukáš mě dokázal inspirovat jak na tréninku, tak v životě. (než jsem mu chtěl rozbit hubu, zase) To jaký jsem dnes člověk a zápasník má z velké části na svědomí právě on a proto jestli se někomu líbí moje úspěchy a celkově můj životní styl, recept najdete u Lukáše Blažka.

Miloš Petrášek

Mentální couthing sportovní psychologie pro mě byla zcela neznámé téma. Do České Republiky toto téma teprve přichází a troufám si tvrdit, že Lukáš je jeden z průkopníků této tréninkové metody. Na mě osobně měla tato metoda skvělý dopad. Pomohla mi vyrovnat se s předzápasovým stresem a zachovat si chladnou hlavu v zápase. Dnes již díky meditacím pod Lukášovým dozorem dokáži do zápasu nastupovat beze strachu a plný sebedůvěry.

Jan Turek